Ing. Michal Pavlát

Prodej
hovězích usní

U Sýpky 419
664 61 Rajhradice

Otevírací doba:
Pondělí - Pátek 7:30 - 16:00
Sobota a Neděle - Zavřeno

Telefonní kontakty:
GSM +420 777 665 740
GSM +420 606 740 665
tel.: +420 543 215 756

objednavky[@]kuzepavlat.cz

Skype: Michal Pavlat

Zabarvení kůže

Velmi častým jevem u hladkých pigmentovaných kůží je zabarvení kůže textilním nebo novinovým barvivem. K tomuto poškození dochází více či méně výrazně u všech barev kůže. Především pak u světlého koženého nábytku nebo interiéru automobilu je zabarvení velmi patrné. Ve většině případů je toto způsobeno různými částmi oděvů (jeansové kalhoty, bundy, opasky apod.).

Zabarvení kůže v důsledku přestupu barevného pigmentu z oděvu nebo jiných výrobků přicházejících do kontaktu s povrchem sedačky samozřejmě není známkou snížené kvality kůže a nelze proto na toto poškození uplatňovat záruku!

Jak dochází k zabarvení kůže:

Při zabarvení kůže dochází k chemické reakci, při níž se na sebe vzájemně vážou pigmenty dvou rozdílných barviv a platí zde, že čím delší dobu k zabarvení dochází, tím hlouběji se na sebe barviva fixují.

Jak předcházet zabarvení kůže:

Nemalou měrou napomáhá transportu barviva lidský pot, jenž obsahuje soli, tuk a organické kyseliny nebo zásady, které barvivo rozpouštějí. Proto nikdy nesedejte na kožený nábytek ve vlhkém oblečení. Nepokládejte na kůži noviny a časopisy. Nejvíce namáhaná místa doporučujeme pravidelně impregnovat prostředkem Colour Stop, který zabraňuje proniknutí barviv do kůže a fixuje barvu povrchové úpravy.

Jak odstranit zabarvení z kůže:

Pro úspěšné odstranění zabarvení platí jednoduché pravidlo: „čím dříve, tím lépe". Na čištění zabarvení nikdy nepoužívejte prostředky dostupné v běžných obchodech. Ve většině případů zabarvení pouze utuží.

Povrch kůže důkladně očistěte čistícím prostředkem Lederreiniger Mild. Rovnoměrně naneste na znečištěné místo odstraňovač skvrn Entfarber-Stift. Ponechejte 3–5 minut působit a následně setřete čistou suchou a měkkou utěrkou. Jestliže není místo dostatečně očištěno můžete postup zopakovat. Následně kůži znovu očistěte a ošetřete prostředkem Leder Versiegelung.

Při této operaci může dojít k lehkému odbarvení kůže!

V případě, že dojde k poškození barvy na povrchu kůže nebo se nepodaří zabarvení odstranit úplně, bude zapotřebí k opravě použít tónovací barvu na kůži Leder Fresh.

V tomto případě ale doporučujeme k opravě přizvat odbornou firmu!

Čistící prostředky na kůži